Калиакра отмъкна точка при гостуването си на Миньор

снимка: minyor.com

Отборите на Миньор и Калиакра завършиха наравно 1:1 в първи двубой от 12-ия кръг на българската "А" група, изигран този следобед на "Стадиона на Мира" в Перник. Домакините могат да съжаляват за изпуснатите две точки, имайки предвид, че Миньор водеше в резултата единадесет минути преди края.

И двете попадения в срещата паднаха през първата част на двубоя, като първо Крум Бибишков откри за "чуковете" след час игра от дузпа, а Четин Садула изравни за гостите в самия край на двубоя.

През първото полувреме домакините от Миньор имаха игрово превъзходство над своите гости, но до попадение в мрежата на Цветан Димитров така и не се стигна.

Втората част започна с опасен удар на Джунейт Яшар, който Чворович отрази в корнер. Минута по-късно се стигна и до разбъркване в наказателното поле на каварненци, но голов удар не последва.

Постепенно се стигна до 60-та минута на срещата, когато в полза на Миньор бе отсъдена дузпа. Ковачев повали Брахими в наказателното поле на Калиакра, а реферът Владимир Вълков показа бялата точка. Зад топката застана Крум Бибишков, който не сбърка и изведе домакините напред в резултата. Наставникът на Калиакра Радостин Трифонов реагира светкавично, пускайки в игра Иван Цачев на мястото на Юли Петков.

В 68' гостите от Каварна също претендираха за единадесетметров удар, след като Герасим Заков се свлече на земята. Дузпа обаче не бе отсъдена. Минути по-късно Миньор имаше шанс и за втори гол, но Брахими стреля неточно от добра позиция.

Трибуните на "Стадиона на Мира" заглъхнаха единадесет минути преди края на мача, когато гостите от Калиакра възстановиха равенството. Четин Садула се откъсна зад защитата на "чуковете" и преодоля Чворович, реализирайки за 1:1.

В последните десет минути пред Калиакра имаше някои възможности за реализиране и на победно попадение, но първо Четин Садула не се възползва от добра атака на Калиакра, а в самия край Чворович отрази удар на Заков.

По този начин Миньор остава на 9-та позиция във временното класиране на родния шампионат, събирайки актив от 13 точки след 12 изиграни срещи. Калиакра пък остава под чертата, разполагайки със скромните 6 точки до този момент.