Калиакра надигра румънци в Каварна

снимка: fckaliakra.com

С красиви голове Калиакра удари с 2:1 втородивизионния румънски Делта (Тулча) в контрола на изкуствен терен в Каварна.

В 32-ата мин Иван Караджов откри резултата с пета след пас на Диян Кателиев. Преди три дни той вкара и при загубата 1:2 от ЦСКА. Малко по-късно Иван Петков се откъсна срещу вратаря, но не успя да го преодолее. В 37-ата мин обаче Петков се коригира и вкара за 2:0 с глава. До края на полувремето румънците успяха да върнат един гол. Най-съобразителен при меле пред вратаря Добрев се оказа нападателят с български произход Даниел Григоров и с акробатичен плонж намали - 1:2.

След почивката в игра се появи и Джунейт Яшар. Халфът направи силен сезон с Калиакра миналия сезон. Той хвана окото на съгледвачите и премина в Левски. Яшар обаче така и не успя да се наложи при сините и играеше главно за дублиращия отбор. Тази зима той бе даден на Сливен, новакът от групата обаче го прати под наем в бившия му отбор от Каварна.