Калиакра и Локомотив (София) остават в дъното на таблицата след нулево реми

снимка: fckaliakra.com

Отборите на Калиакра и Локомотив (София) не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно - 0:0 в първия мач от последния 15-и кръг от есенния полусезон в А група, игран на Градския стадион в Каварна.

Срещата бе равностойна, но като цяло липсваха опасните положения пред двете врати. Първото полувреме ще се запомни с по-една по-сериозна опасност пред вратарите, като първо в 23-та минута Иво Иванов бе много близо да открие за гостите, но ударът му с глава мина на сантиметри от гредата.

Най-опасното положение, което създадоха домакините от Каварна пък се случи в даденото от главния съдия продължение на полувремето (45+1'), когато при една дълга топка вратарят на Локо Валентин Галев и Кристиян Добрев не се разбраха кой да играе, от което се възползва Антон Петров, който веднага стреля с глава, но ударът му не намери опразнената врата.

След почивката футболистите на Калиакра се опитаха да наложат нещо като натиск и в 49-та минута бяха близо до първо попадение в срещата, когато защитата на Локомотив (София) изпусна Ивайло Раденцов и той стреля силно, но Галев бе на мястото си и изби в корнер.

След това последваха силни минути за столичните „железничари". Първо Марчо Дафчев отправи коварен удар от фаул в 58-та минута, но Цветан Димитров внимаваше и спаси. Минута по-късно (59') Иво Иванов нацели гредата, но преди това имаше сигнал за засада.

В 71-та минута Локо (София) остана с човек по-малко на терена, защото втори жълт и съответно червен картон получи Иво Иванов и така остави отбора си с 10 души.

До края на мача темпото на игра спадна, като явно и двата отбора се задоволяваха с нулевото равенство и не искаха да рискуват в последните минути. Домакините бяха малко по-активни, а и човек повече на терена, но защитата на Локомотив издържа и така Калиакра и Локо си разделиха по една точка.

След това равенство Локомотив заема незавидното за амбициите на клуба 11-то място във временното класиране на А група с актив от 13 точки, а Калиакра остава на дъното - на предпоследната 15-а позиция със 7 точки, като каварненци са с мач по-малко.