Калиакра елиминира Локо София след изпълнение на дузпи и продължава напред

снимка: fckaliakra.com

Отборът на Калиакра се класира за ⅛-финалите на турнира за Купата на България, след като днес воденият от Радостин Трифонов състав елиминира Локомотив София след изпълнение на дузпи. Редовното време на мача завърши при равенство 1:1, след като Локомотив поведе чрез Димитър Телкийски през първата част, но Георги Кичуков върна попадението двадесет минути преди края. При наказателните удари домакините бяха по-точни и надделяха с 4:3, след като Преслав Йорданов и Коста Янев пропуснаха да отбележат от бялата точка. Валентин Галев спаси една от дузпите на Калиакра, но това не се оказа достатъчно за "железничарите" да продължат напред.

Двубоят в Каварна започна с по-активна игра от страна на гостите от София, като още в 7' Искрен Писаров получи добро извеждащо подаване от Димитър Телкийски в половината на Калиакра. Бахтерлиев обаче се намеси добре и отрази с крак, но топката попадна право в Преслав Йорданов. Неговият удар обаче срещна тялото на стража, като по този начин Локомотив пропусна два изгодни шанса да излезе напред в резултата.

Офанзивната настройка на "железничарите" все пак даде резултат в 20', когато воденият от Антон Велков състав излезе напред в резултата. Преслав Йорданов се реваншира за пропуска си в началото на двубоя, намирайки добре Димитър Телкийски в наказателното поле на родното Каляри. Опитният ветеран от своя страна не сбърка, пращайки кълбото зад Бахтерлиев за 0:1.

До края на полувремето до нови попадения в някоя от двете врати не се стигна, а развръзката на двубоя остана за вторите 45 минути. В 58' Преслав Йорданов направи втория си сериозен пропуск в мача, отново не успявайки да преодолее съпротивата на Бахтерлиев от добра позиция. Минутки по-късно, добра възможност се откри и пред Кичуков, чийто изстрел бе избит с мъка от Галев. Три минути по-късно шанс имаше и за Герасим Заков, но нападателят също не успя да предоолее Галев.

Повишената активност на Калиакра в предни позиции все пак даде резултат в 69', когато за радост на трибуните в Каварна, родното Каляри възстанови равенството. Отбраната на Локомотив не се намеси добре при една ситуация пред вратата на гостите, от което се възползва Кичуков, който от малко повече от 10 метра прониза Галев за първи път в срещата - 1:1.

До края на редовното време голове нямаше, което и прати срещата в продължения. В допълнителните 30 минути до стопроцентови шансове за отбелязване на гол така и не се стигна, като гостите от Локомотив на няколко пъти направиха опит да избегнат рулетката на дузпите, но неуспешно.

По този начин се стигна до изпълнението на единадесетметрови наказателни удари, където гостите от София направиха с един пропуск повече от своя съперник. Христо Бахтерлиев отрази ударите на Преслав Йорданов и Коста Янев, а намесата на Валентин Галев при изстрела на голмайстора Георги Кичуков не се оказа достатъчна. Капитанът на Калиакра Иван Райчев реализира решаващата 5-та дузпа и изпрати своя отбор на ⅛-финалите на турнира за Купата на България.