Какво направиха българите в Европа?

снимка: clubestudiantes.com

Деян Иванов игра 20 минути като титуляр за Естудиантес при загубата като гост от Билбао баскет с 55:72 в среща от деветия кръг на испанското първенство по баскетбол за мъже.

Деян Иванов бе титуляр и се отчете с 9 точки, 4 борби и 2 асистенции. Отборът на Естудиантес заема предпоследно място в класирането с две победи и седем загуби.

Загуба в деветия кръг на испанското първенство за жени записа Бембибре, където играе българката Даниела Петева. Тимът отстъпи като домакин на Хирона с 56:65. Петева игра 23 минути като титуляр и записа 7 точки, 2 асистенции и 2 отнети топки, а Бамбире е на шесто място в класирането с 4 успеха и 5 поражения.

Елан Шалон победи като домакин Шоле със 72:71 точки в мач от 10-ия кръг на френското първенство. Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов бе титуляр за Шалон и бе втори по резултатност с 14 точки, 5 борби и 1 асистенция за 33 минути. Шалон е на девето място с 5 победи и 5 загуби.

Българският баскетболист Васил Евтимов игра 13 минути за отбора Орши във втора дивизия на първенството на Франция. 36-годишният Евтимов, който има и френския паспорт, бе резерва при загубата като домакин на Шалон-Реймс с 64:76 в мач от 18-ия кръг. Българинът завърши с 1 точка, 8 борби и 1 асистенция.

Орши е на последно място в класирането с 5 победи и 13 поражения. В женското първенство на Франция Шарлевил спечели срещу домакина Ница с 63:51 в 11-ия кръг. За гостите българката Екатерина Димитрова се отличи с 5 точки, 2 борби и 2 асистенции за 14 минути като резерва. Шарлевил е на шесто място в подреждането с 6 победи и 5 загуби.