Какво направи този път Моуриньо?

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо направи поредния си много силен мач и влезе в историята на „сините“ с големия обрат, който сътвори вчера.

Неговият тим загуби с 1:3 в Париж, но успя да спечели с 2:0 над ПСЖ в Лондон и се класира за 1/2 финалите в Шампионската лига.

Вторият гол бе отбелязан три минути преди края на редовното време. Веднага след гола Моуриньо започна да бяга към флагчето на корнера, където неговите футболисти се радваха на попадението и бяха налягали един върху друг.

Моу стигна до тях и всички очакваха и той да се включи в празненствата. Наставникът обаче просто разбута играчите и каза няколко думи първо на Фернандо Торес после на голмайстора Демба Ба.

Спринтът на Моурионьо обаче бе впечатляващ, който само за няколко секунди измина 50-ина метра. След двубоя Моуриньо обясни, че не е отишъл до играчите за да се радва, а за да даде наставления:

Не бягах при тях, за да празнувам. Просто исках да кажа на Торес и Ба да сменят тактиката до края. Все още имаше три минути плюс добавеното време. А играхме много рисковано последните минути. Исках Демба Ба да заиграе пред защитниците и Фернандо да притиска Максуел,“ заяви Моуриньо.