Какви са фактите за Байерн преди реванша на полуфинала в Шампионска лига?

Отборът на Барселона е само на крачка от нов финал в Шампионска лига. Каталунците победиха с 3:0 Байерн (Мюнхен) в първата полуфинална среща, но баварците имат пет победи от пет двубоя като домакин срещу Барса. В последния сблъсък на "Алианц Арена" между тези два отбора, немците, водени от Юп Хайнкес, се наложиха с 4:0.

Ако петкратните европейски шампиони елиминират каталунците ще играя за 11-ти път финал в турнира. Баварците са спечелили пет от последните седем полуфинални срещи срещу испански отбори, но последната загуба бе от Реал Мадрид с 0:4 на "Алианц Арена" през миналия сезон.

Байерн спечели Бундеслигата за трети пореден път на 26-ти април, четири мача преди края на сезона. От тогава баварците не са спечелили нито една точка в шампионата, а последния кръг загубиха като домакин от Аугсбург с 0:1, а преди това записаха поражение с 0:2 от Байер (Леверкузен).

Германците не са отбелязали попадение във всички турнири от 361 минути, нещо, което не се е случвало от 17 години. Отборът на Хосеп Гуардиола не е постигнал победа от четири последователни мача. Синан Курт, Рико Щридер и Лукас Гьортлер направиха своите дебюти с отбора, след като Байерн спечели "сребърната салатиера".

Баварците не успяха и да се класират за четвърта поредна година за финал на Купата на Германия, след като загуби от Борусия (Дортмунд) с дузпи на полуфинала.

Състава на Хосеп Гуардиола страда и от много контузии. Франк Рибери не е играл от 11-ти март, заради проблеми със своя глезен, Давид Алаба получи контузия в коляното на 31-ви март, Том Щарк също се оплаква от болки в глезена, а Холгер Бадщубер има проблеми в бедрото и не е играл от 21-ви април.

Ариен Робен пък получи контузия в двубоя срещу Дортмунд на 28-ми април и ще отсъства до края на сезона. Тази среща бе първата за холандското крило, след като "лалето" бе извън терените в предишните пет седмици. Робърт Левандовски получи сътресение и остана със счупен нос след двубоя с Борусия (Дортмунд), но полякът игра на "Камп Ноу" със специална маска.