Какалов дебютира с гол за Етър при победа над Спартак (Пл)

снимка: etar1924.com

Първата си победа под ръководството на Цанко Цветанов записа съставът на Етър, съобщи официалният сайт на клуба. Великотърновци победиха с 2:1 плевенския Спартак, като мачът се игра на изкуствения терен в Ловеч. Така тимът взе реванш за загубата от същия съперник в началото на месеца.

Силно първо полувреме и слабо второ направиха "виолетовите". Дебют като титуляр в атаката направи Георги Какалов, който партнираше на Тодор Колев в отсъствието на контузения Господинов. Останалите титуляри бяха същите като в предишните срещи.

Етърци започнаха по-активно и до почивката изцяло контролираха събитията на терена. Логично падна и първият гол в 15-ата минута, дело на Мартин Станкев. Една атака, започната отляво, завърши с пас на Тодор Колев към Станкев, който с диагонален удар направи 1:0.

Малко след това в 23-ата минута Какалов пък увенча дебюта си с виолетовия екип с красив гол, като завъртя топката от пряк свободен удар директно в мрежата - 2:0. Отборът създаде още няколко възможности, а едно добро положение имаха и плевенчани.

Веднага след почивката в игра влязоха Гайдаров и Анев, а малко по-късно Макенджиев, Кямил, Русков, Караиванов, Кралев, Ив. Петров, на вратата - Рашков. Играта през втората част обаче не задоволи треньора Цветанов. След една грешка на етърци Спартак намали резултата. В 55-ата минута Атанас Атанасов центрира в наказателното поле, а там Мартин Велев засече топката в мрежата за крайното 2:1.

През втората част в игра влезе и дошлият на проби нападател от Кот д'Ивоар Аду Ао. 23-годишното крило първо мина през Монтана, но след мача със Спартак (Пл) треньорът Атанас Атанасов го отпрати. По ирония на съдбата и вторият мач на Аду Ао у нас бе срещу плевенския Спартак.

174-сантиметровият африканец за последно е играл в отбора на Сабе Спорт (Бруна) във втора дивизия на футболното първенство на родината си. Старши треньорът Цанко Цветанов заяви, че футболистът има качества, но няма да бърза с решението си, като ще му даде шанс и в последната контрола в събота.

Във Велико Търново треньорският щаб бе оставил само некартотекирания Куаме Фидел и юношите Николай Николаев и Христо Петев.

"Започнахме много добре и владеехме инициативата, вкарахме хубави голове. След 2:0 обаче и особено след смените играта не ми хареса, победата е най-малкото, което ме интересува. Има още върху какво да работим", обобщи Цанко Цветанов.

Етър: Цанков, Битсенду, Русев, Томаш, В. Йорданов, Димов, Н. Петров, Станкев, Идриси, Колев, Какалов (Рашков, Гайдаров, Макенджиев, Анев, Кямил, Караиванов, Ахо, Русков, Караиванов, Ив. Петров).