Кака се завърна в националния с разгром над Ирак (ВИДЕО + СНИМКИ)

Кака маркира завръщането си в националния отбор на Бразилия с отлична победа 6:0 над скромната селекция на Ирак в контрола, играна на стадион „Шведбанк" в Малмьо.

Халфът на Реал Мадрид се разписа в началото на второто полувреме, за да направи резултата класически, след като през първата част новата звезда на еврошампиона Челси - Оскар - наниза две попадения.

50-милионнната покупка на Зенит Хълк вкара 4-ия гол във вратата на азиатците, а Неймар и Лукаш оформиха крайното изражение на разгромната победа за възпитаниците на Мано Менезеш.

Страхотен пас на Неймар в 22-ата минута разцепи неориентираната отбрана на Ирак и стигна до Оскар, който имаше пространство пред себе си. Играчът на Челси се възползва от него по най-добрия начин и пусна топката покрай излезлия вратар Сабри, за да открие резултата.

Само 5 минути по-късно новото попълнение на европейския клубен шампион Челси нанесе втория си удар в мача - този път асистенцията беше за Кака - 2:0. Благодарение на напречната греда и на страхотните спасявания на Сабри, иракчаните се оттеглиха на почивка само с два гола дефицит.

Още в 48-ата минута обаче мощен удар от близка дистанция на Кака ознаменува завръщането му в националния отбор с попадение за 3:0, след като малко по-рано Оскар пропусна да оформи хеттрика си.

В 56-ата минута „селесао" ликуваше отново, след като удар на Хълк се отби в крака на защитник и попречи на Сабри да реагира - 4:0.

Великолепен фалцов изстрел в горния ъгъл на Неймар направи резултата 5:0, а влезлият като резерва Лукаш Моура бе точен за крайното 6:0 с премерен удар от границата на наказателното поле.