Как се представиха съперниците на България за Мондиал 2014

Sporta.bg предлага на читателите си кратък анализ на представянето на съперниците на България в квалификациите за Световното първенство през 2014 година.

Както е известно „лъвовете“ са на второ място в група „Б“ с 6 точки, а лидерът Италия има 10. И двата отбора са изиграли по 4 двубоя.

В класирането следват Чехия с 5 точки, Армения с 3, Дания с 2 и Малта с 0. Всичките четири тима са изиграли по 3 мача, или с един по–малко от нашите и „скуадра адзура“.

Следващият двубой на България е на 22-ри март срещу Малта и ще се играе пред празни трибуни на Националния стадион "Васил Левски" зарадиналоженото ни от ФИФА наказание за расизъм.

Във вчерашния ден за контроли в календара на ФИФА играха 4 от съперниците на нашите – Италия, Чехия, Дания и Малта, а във вторник Армения направи 1:1 като гост на Люксембург.

Оптимизъм будят резултатите на Дания и донякъде - на Армения. „Червеният динамит“ загуби катастрофално с 0:3 от Македония в Скопие, а арменците не успяха да победят скромния тим на Люксембург на неутрален терен във френския град Валанс.

Фаворитът в групата Италия се спаси от загуба с гол на Марио Верати в последната минута и завърши 1:1 с Холандия в Амстердам.

Най-разтревожени би трябвало да сме от успеха на Чехия с 2:0 като гост на Турция, както и от нулевото равенство на следващия ни съперник Малта с коравия тим на Северна Ирландия в Ла Валета.

Предлагаме Ви и кратък обзор на срещите по реда на класирането в група „Б“ от Световните квалификации:

Холандия – Италия  1:1

Отборите на Холандия и Италия завършиха 1:1 в приятелска среща, играна в Амстердам. Джърмейн Ленс откри резултата в 33-ата минута, давайки преднина на отбора на Холандия. В първата минута на даденото от съдията продължение на мача Марко Верати бе изведен отлично от Алберто Джилардино и направи резултата 1:1. Отборът на Италия е убедителен лидер в групата с 10 точки от 4 мача.

Чехия – Турция  2:0

Отборът на Чехия победи като гост Турция с 2:0 в приятелска футболна среща. Мачът се игра на стадиона в турския град Маниса. Полузащитникът Ладислав Крежчи откри резултата за чехите в 4-ата минута на мача., а в 28-ата Давид Лафата оформи крайното 0:2. Отборът на Чехия е трети в група „Б“ с 5 точки от 3 мача.

Армения – Люксембург  1:1

Армения не успя да победи Люксембург и двата отбора завършиха наравно - 1:1 в приятелски мач, който се игра във френския град Валанс. Тимът на Люксембург откри резултата в 15-ата минута след попадение на Марио Муч. Арменците изравниха две минути преди почивката (43'), след като точен бе Едгар Манучарян. Армения и България вече се срещнаха в хода на квалификациите, като мачът в София завърши с минимална победа на "лъвовете" с 1:0.

Македония - Дания  3:0

Македония спечели категорично срещу Дания с 3:0. Мачът се игра снощи в Скопие на Националния стадион „Филип II”, а македонският отбор победи с голове на Горан Пандев, Агим Ибраими и Николче Новески. Македония поведе с 1:0 в 8-та минута с гол на Пандев. Ибраими удвои в 16-та, Новески оформи класическото 3:0 в 24-та минута. През второто полувреме датчаните се опитаха да направят загубата по-почтена, но опитите им да отбележат попадение останаха без резултат.

Малта - Северна Ирландия  0:0

Малта не се даде на Северна Ирландия и двата отбора завършиха наравно - 0:0 в контролна среща, играна в Ла Валета. В мача имаше няколко добри възможности и пред двете врати, но до гол така и не се стигна.

Битката в нашата група "Б" от Световните квалификации се подновява през март.

На 22-ри България ще приеме Малта пред празни трибуни в София, а Чехия е домакин на Дания в Прага.