К.П.Р не успя да бие 10 от Евертън

Евертън завърши 1:1 при гостуването на последния в класирането Куинс Парк Рейнджърс в последен мач от осмия кръг на Висшата лига. "Карамелите" обаче останаха доволни от точката, след като играха с човек по-малко в последния половин час след червен картон на Стивън Пиенаар.

Евертън остава четвърти в класирането, на три точки след отборите от Манчестър - Юнайтед и Сити и на седем точки след лидера Челси.

КПР пък остава без победа от началото на сезона и с едва три точки заема последното място в таблицата.

Домакините поведоха с гол още във 2-а минута. Разписа се Джуниър Хойлет, който напредна през центъра, стреля и след рикошет топката влезе в мрежата.

Евертън изравни в 33-а минута след автогол на вратаря Жулио Сезар. Силвен Дистен стреля с глава, топката се отби в гредата, удари се в гърба на вратаря и премина голлинията.

Малко по-късно Евертън можеше да стигне до победата, но удар на Фил Ягиелка с глава срещна гредата. Пиенаар пък получи червен картон в 61-ата минута, но домакините не се възползваха от преимуществото си.