Извънземен гол на Неделев направи Ботев господар на Пловдив

Пловдив е жълто-черен, Ботев е господар под тепетата! Това е изводът след 108-ото Дерби, което "канарчетата" взеха насред Лаута с 2:0 и си отмъстиха сладко за загубата в Коматево преди месеци. Навлезлият с гръм и трясък в елита Кристиан Димитров заби чудесен гол с глава, а второто попадение на Тодор Неделев бе същинско бижу, което може да измайстори само футболист от световна класа. Звездата на "канарчетата" вкара от центъра гол, който ще се помни още 100 години.

Всъщност, Локомотив се измъкна с доста малка загуба. Причината е в съдията Владимир Вълков. Той спести чиста дузпа за гостите и не даде очеизваден червен картон на касапа Стивън Езе. Страничният рефер пък веднъж вдигна спорна засада, с която спря опасна "черно-бяла" атака. Определено пловдивската бригада от арбитри опита, но не развали шоуто в жълто-черно.

За отбелязване е, че феновете на домакините не изпълниха изобщо трибуните и вероятно това е най-слабо посетеното градско дерби. Бултарсите пък надвикаха локомотивците в техния храм и заслужено могат да се гордеят със своите любимци.

С успеха си Ботев изравнява изцяло статистиката в исторически план. Двата тима имат по 39 победи, 30 ремита и абсолютен паритет в головата разлика.

Мачът стартира с натиск на "канарчетата" и изцяло тяхно владение на топката. Локомотив обаче хич не бе безопасен и осъществи 2-3 много остри контри. При една от тях Анте Аралица мина на парад през центъра на защитата и озовал се сам срещу Кайзер не успя да го преодолее.

В края на първата част реферът Вълков скандално подмина чиста дузпа за гостите. Той се направи на сляп при явна игра с ръка на бранител, а топката отиваше у непокрития Лъчо Балтанов. Претенциите на ботевистите останаха глас в пустиня.

Втората част възстанови справедливостта. Още в 48-ата минута след корнер високият Кристиян Димитров се извиси и с глава матира вратаря Мартин Луков. Ботев продължи да търси втори гол, а Локо забрави за сигурността и се хвърли да изравнява.

Логичното стана в 67-ата минута. Тогава Данчо Минев подаде към Тошко Неделев, а техничарят от самия център на терена не с замисли и с извънземно изпълнение заши кълбото в мрежата за ужас на Лаута и кеф на бултрасите.

После Локо отчаяно пробва да се върне в срещата, но не стана така. С победата си Ботев излезе еднолично на четвърто място с 32 точки. Берое е с 30. Локомотив пък е с 22 пункта и се отдалечи много от заветната цел - топ 6.