Изпълнителният директор на Уест Хям Скот Дъксбъри напусна клуба

галерия:

Изпълнителният директор на елитния английски Уест Хям Скот Дъксбъри е напуснал поста си, съобщиха чрез официално изявление от "Ъптън Парк".

 

Както е известно, съвсем наскоро с контролния пакет акции на "чуковете" се сдобиха Дейвид Съливан и Дейвид Голд, което пък даде начало на своеобразна политика за "съкращения" и намаляване на разходите в лондонския клуб.

 

Именно това според британската преса е и довело до раздялата с Дъксбъри, макар и според неговата лична версия, причина за оттеглянето му е "преследване на други възможности".

 

"Горд съм от работата си в Уест Хям, но за мен дойде времето да опитам нещо различно", сподели Дъксбъри пред официалния сайт на "чуковете".

 

"Желая на г-н Голд и г-н Съливан успехи в управлението на клуба, като съм сигурен, че те ще ги постигнат. Благодаря и на феновете, които запазиха вярата си в отбора, когато редувахме добри с лоши моменти", добави вече бившият шеф на "Ъптън Парк".