Изненадващ герой прати Сити на 1/8-финалите (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Шампионът на Англия Манчестър Сити се класира успешно за ⅛-финалите на ФА Къп, след като днес "гражданите" спечелиха с 1:0 гостуването си на Стоук Сити на крайно негостоприемния "Британия Стейдиъм".

Изненадващо в герой за Сити се превърна аржентинският бранител Пабло Сабалета, който малко преди края разочарова домакините с победно попадение. Гол на Райън Шоукрос бе отменен поради засада, а капитанът на Сити Венсан Компани напусна контузен още през първото полувреме.

Като цяло обаче Сити бе по-активният тим в предни позиции, като футболистите на Роберто Манчини заслужено стигнаха до крайния успех. Така гостите завоюваха и първи успех на "Британия" от седем мача насам, надделявайки над крайно труден съперник в последно време.

Карлос Тевес и Един Джеко оглавиха атаката на Сити, докато Давид Силва действаше в близост до двамата нападатели. Роберто Манчини предпочете да заложи на по-наситена халфова линия, гласувайки доверие на Гарет Бари, Джеймс Милнър и Хави Гарсия. Серхио Агуеро бе оставен на резервната скамейка, като аржентинецът се появи в игра през втората част.

Питър Крауч и Майкъл Оуен също останаха резерви за "грънчарите", а атаката на Стоук бе предвождана от Джонатан Уолтърс и Кенуайн Джоунс.

От самото начало Манчестър Сити бе по-опасният тим на "Британия", като пред "гражданите" се отвориха два ранни шанса за гол. Първо удар на Джеко бе блокиран в корнер, а след това Давид Силва стреля над вратата. В 8' Карлос Тевес намери очертанията, но Сьоренсен улови.

Шампионите продължиха да бъдат по-настойчиви в атака, а в 20' и гредата помогна на домакините. Давид Силва стреля красиво с параболичен изстрел, но Сьоренсен имаше късмет. В 22' отново Тевес стреля, но този път в аут.

В 28' Райън Шоукрос прати топката зад гърба на Джо Харт, но съвсем справедливо попадението бе отменено поради очевидна засада на централния бранител. В края на полувремето Роберто Манчини получи и неприятни новини, свързани с контузията на капитана Венсан Компани.

Началото на втората част стартира със скандална ситуация, когато Стоук трябваше да остане с десет души на терена. Глен Уилън по безобразен начин скочи с два крака върху Хави Гарсия, но шокиращо не получи дори жълт картон. Сити от своя страна продължи да атакува, търсейки първи гол в мача.

Бленуваното от "гражданите" първо попадение падна в 85', когато взелият капитанската лента Пабло Сабалета откри за гостуващия тим. Ниско центриране на Кун Агуеро бе отклонено от Джеко, а топката попадна право на десния крак на Сабалета. Аржентинецът от близка дистанция я насочи към мрежата, пронизвайки Сьоренсен за 0:1.

В добавеното време Стоук имаше шанс за изравнителен гол, но резервата Камерън Джероум стреля над гредата.

szólj hozzá: Stoke vs Manchester City 0:1 MATCH HIGHLIGHTS