Левски би по италиански, "моряците" изпуснаха дузпа (ВИДЕО)

снимка: levski.bg

Левски се измъчи, но успя да изтръгне победа с 1:0 от Черно море на "Герена" в двубой от 11-ия кръг на Първа професионална лига. "Сините" спечелиха след много мъки и типичен за старши треньора Делио Роси италиански резултат. "Моряците" можеха сериозно да накажат домакините, но още в началото на срещата пропуснаха дузпа, а оттам нататък късметът не бе с тях. В герой за столичани се превърна защитникът Давид Яблонски, който отбеляза единственото попадение в мача.

В 10-ата минута Георги Илиев пропусна да поведе гостите след кошмарен удар от бялата точка. Мариян Огнянов спечели 11-метровия наказателен удар, след като бе фаулиран от Кабрал и Панайотов. Илиев би слабо в центъра на вратата, а Божидар Митрев улови без проблеми. Възпитаниците на Емануил Луканов приеха играта в своята половина, а Левски затегна обръча.

В 11-ата минута Жорди Гомес нацели гредата от фаул, но минута по-късно феновете на "Георги Аспарухов" избухнаха след гола на Яблонски. Той изпревари Хасани след центриране от корнер и изведе "сините" напред в резултата. Чехът можеше да вкара второто си попадение минути по-късно, но стреля над вратата, след като Михайлов изби изстрел на Гомес.

Второто полувреме не предложи кой знае колко атрактивен футбол, а Левски затвори мача в типичен за Роси стил, макар да търсеше постепенно попадението, което да убие интригата. Така Левски продължава да преследва лидерите ЦСКА и Лудогорец, които имат съответно 26 и 24 точки. "Сините" са трети с 21 пункта. Черно море пък продължава ужасяващата си негативна серия и се намира на шеста позиция с 15 точки.