Изгониха Ней, но Кавани спаси ПСЖ в добавеното време (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Пари Сен Жермен измъкна равенството 2:2 в гостуването си на Марсилия в двубой от 10-и кръг на френската Лига 1. Парижани стигнаха до точката в добавеното време, когато Кавани вкара невероятен гол от пряк свободен удар. Преди това Неймар бе изгонен заради абсурдното си поведение на терена. Именно бразилецът вкара другото попадение за ПСЖ, а за Марсилия точни бяха Луис Густаво и Флориан Товен.

Домакините поведоха в 16-ата минута, след като Густаво стреля от 30 метра с левия крак, а топката влезе неспасяемо в мрежата на Алфонс Ареола. В 33-ата минута дойде отговора на ПСЖ. Неймар получи пас в пеналта от Адриен Рабио и с премерен удар по диагонала преодоля Стив Манданда, за да изравни.

Чак в 78-ата Флориан Товен изскочи от втора линия и засече центриране на Клинтън Нджи, за да изненада отбраната на гостите и да поведе Марсилия напред с 2:1. В 85-ата минута Неймар получи жълт картон, а само 2 минути по-късно бе изгонен с втори такъв. Той бе фаулиран от Окампос, но не сдържа нервите си и го избута пред погледа на главния съдия. Реферът нямаше друг избор, освен да извади червения картон.

В добавеното време на срещата обаче ПСЖ получи шанс да изпълни пряк свободен удар. Тъй като Неймар го нямаше, Единсон Кавани пое инициативата. Уругвайският нападател завъртя топката над стената и я вкара с помощта на гредата за радост на гостуващите привърженици.

Така ПСЖ остана без поражение и е лидер в първенството с 26 точки. Тимът на Руди Гарсия пък е 5-и с 18 пункта.