Изгонен от Левски вкара за Черно море в контрола

Черно море победи дублиращия тим на клуба с 3:0 в учебна игра, която се проведе на стадион Младост в морската столица.

За да бъде по равностойна проверката наставникът Никола Спасов изпрати петима от мъжкия тим в дубъла. Дошлият на проби полски халф Марчин Буркхард игра цял мач за 1-ия състав, а чилийския нападател Маурисио Гомес, който вчера беше освободен от Левски, изигра по едно полувреме и в двете формации.

След равностойни начални минути, в края на 1-ата част удари на Георги Божилов и Симеон Райков бяха отразени от завърналия се в клуба вратар Илко Пиргов.

Резултатът бе открит в 72-ата мин, когато Райков изпълни своя специалитет от пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

Четири минути по късно Гомес се разписа с хубав диагонален шут, а крайният резултат в последната минута оформи Иван Коконов.

След паузата в шампионата варненци приемат на 13 септември ЦСКА в среща от 8-ия кръг на А ПФГ.