Избраха Дерик Роуз за новобранец №1 в НБА

снимка: daylife.com

Очаквано от всички, Дерик Роуз спечели приза за новобранец №1 на Националната Баскетболна Асоциация за сезон 2008/2009.


111 от всички 120 гласували журналисти посочиха младата звезда на Чикаго Булс, който остави след себе си О Джей Мейо и Бруук Лопес.


Роуз завърши сезона с 16.8 точки средно на мач, 6.3 пункта при асистенциите и почти 50% успеваемост. Младокът се отличи и с три индивидуални приза за „новобранец на месеца" за ноември, декември и март.