Ивет Лалова завърши на 6-то място в Линц

снимка: Guliver/Getty Images

Най-бързата бяла жена на планетата Ивет Лалова се класира на шесто място в спринта на 100 метра на международния лекоатлетически турнир в Линц (Австрия). Надпреварата бе част от престижните серии "Класик" на Европейската атлетика (ЕА).

В първото си състезание след Олимпиадата в Лондон, европейската шампионка в късия спринт даде резултат от 11.45 секунди при насрещен вятър от 0.1 м/сек.

Победителка стана Саманта Хенри-Робинсън (Ямайка) с 11.15 сек. Втора остана Глория Асумну (Нигерия) с 11.19 секунди, а трета се нареди Лавърн Джоунс-Ферет от Вирджинските острови с 11.24 секунди. Преди Лалова финишираха още американките Александрия Андерсън с 11.27 сек. и Чаронда Уилямс - 11.34 сек.

За Ивет това беше първият от четири старта в следващите десет дни. На най-добрата ни спринтьорка ѝ предстоят участия в три състезания от Диамантената лига - в Лозана, Бирмингам и Цюрих.