Ивет Лалова ще води България на отборното Европейско в Латвия

снимка: Facebook/IvetLalova

Най-добрите български състезатели ще вземат участие в състезанията във втора лига на петото Европейско отборно първенство по лека атлетика в Рига (Латвия) на 21 и 22 юни.

В националния тим са еврошампионката на 100 метра от Хелзинки 2012 Ивет Лалова и Георги Иванов, пети на гюле на световното първенство в зала в Сопот 2014. Отборът лети за Рига на 19 юни в 13,55 часа, а се прибира на с полет през Франкфурт на 23 юни в 20,20 часа.

Ивет Лалова и Габриела Лалева ще пристигнат в Рига директно от Италия, а Денис Ерадири - от Амстердам. Останалите отбори, които ще се състезават срещу България, са Латвия, Швейцария, Сърбия, Хърватия, Дания, Австрия и Словакия.

Първите два тима в крайното класиране печелят промоция за Първа лига за 2015-а. "Целта пред всички български състезатели е да се стремят да постигнат резултат по-добър от личния им за сезона", коментира председателят на БФЛА Добромир Карамаринов.

"Това е отборно първенство, на което борбата за всяко по-предно класиране в отделните дисциплини има значение. Очаквам отборен дух, който е характерен за тези първенства. Ако има пълно отдаване от всички и успеят да си направят лични постижения за сезона, то отборната цел ще бъде постигната.

Надявам се да се завърнем там, където ни е мястото, а именно в първа лига", допълни той.

Състав на националния отбор на България за Европейското отборно първенство по лека атлетика във втора лига в Рига: