Ивет Лалова с второ място на спринта в Каляри

Най-бързата българка Ивет Лалова се класира на второ място в спринта на 100 метра на турнира по лека атлетика в италианския град Каляри.

Европейската шампионка в дисциплината от Хелзинки'2012 Лалова финишира за 11.31 секунди.

Победителка стана Тифъни Таунзънд (САЩ) с 11.28 секунди, а с бронза се окичи Алийн Бейли от Ямайка с 11.42 секунди.

Sporta.bg припомня, че през този месец на Лалова предстоят два старта от Диамантената лига.

Първият старт ще се проведе на 6 юни в Рим. Точно в Италия европейската ни шампионка на 100 м живее заедно с годеника си. Там тя ще се конкурира с най-добрите имена на 200 метра.

На 13 юни пък Ивет ще бяга на своята коронна дисциплина - 100 метра на турнира „Бислет Геймс" в Осло, който е и шести пореден турнир от Диамантената лига за сезона.

Именно в норвежката столица Лалова спечели първото си състезание от най-титулуваната верига в леката атлетика.