Ивет Лалова с четвърто място, Стамболова спечели финал Б

снимка: Guliver/Getty Images

Чаровната българска атлетка Ивет Лалова финишира на четвърто място в спринта на 60 метра на турнира в Лиевен (Франция).

27-годишната Лалова избяга разстоянието за 7,23 секунди. Първото място бе за Лаверне Джоунс-Ферет (Вирджински острови) със 7,14 сек. Втора и трета останаха украинките Мария Римиен и Олесия Повх, съответно с времена от 7,17 и 7,20 секунди.

Преди два дни Лалова подобри личното си постижение на 60 м, след като спечели спринта в Карлсруе със 7.16 сек.

Ваня Стамболова също участва на турнира в Лиевен. Най-добрата българска атлетка спечели финал Б в дисциплината 300 метра. Българката финишира за 36,81 секунди. Втора и трета останаха рускините Ксения Вдовина (37,26 сек.) и Христина Стуй (38,26 сек.)

Във финал А на 300 метра най-бърза бе Патриша Хол (Ямайка) с 35,69 секунди, втора остана Антонина Кривошапка (Русия) с 36,42 сек., а трета се класира Мюриел Юртис (Франция) с време 37,71 сек.