Ивелин Попов с нови два гола, но Кубан сбърка

снимка: Guliver/Getty Images

Капитанът на националния отбор на България по футбол Ивелин Попов изигра пореден силен двубой, след като се разписа на два пъти по време на равенството 2:2 на Кубан срещу Ростов в двубой от 2-ия кръг на Премиер лига.

Българският нападател имаше нужда от едва 6 минути, за да покаже точния си мерник, след като беше изведен чудесно от Данило. Неговият гол беше неутрализиран от Калачев, който с красив удар направи 1:1.

След почивката Кубан беше по-активният отбор, а в 65' натискът беше материализиран. Ивелин Попов напредна в наказателното поле и беше съборен, а съдията отсъди дузпа. Тя беше точно изпълнена от българина и Кубан отново поведе - 2:1.

Нападателят напусна терена в 87' в опит да бъде запазен резултата, но секунди преди последния съдийски сигнал резултатът беше изравнен. Точен беше Дяков, който с топовен удар прати топката в горния ляв ъгъл - 2:2.

С това Кубан не успя да оглави класирането, като има 4 точки в актива си. Попов пък вече има 3 гола, а в следващия кръг Кубан се изправя срещу Мордавия.