Ивелин Попов с култово изказване след мача с Черно море

снимка: fckuban.ru

Капитанът на националния ни отбор Ивелин Попов даде кратко интервю пред клубния сайт на Кубан (Краснодар), в което сподели впечатленията и след първата контрола на тима, който е на лагер в турския курорт Алания.

През този сезон Кубан се представя изключително силно в първенството на Русия. Отборът заема четвърто място във временното класиране, като заслуга за това безспорно има и Ивелин Попов.

Тимът от Краснодар стартира проверките срещу български отбор - този на Черно море, който също е на лагер в Анталия. Руснаците се наложиха с класическото 3:0, а първият гол бе дело именно на Попов, който разпечата вратата на "моряците" още в 4-ата минута.

Попитан дали му е било трудно да играе срещу сънародници, Попето бе повече от култов: - "За мен не. Аз дори отбелязах гол. С удоволствие щях да вкарам и още един, но не се получи.

- Ивелин успя да отбележиш още в началото на мача, смяташ ли, че този гол повлия и на крайния резултат?

- Възможно е. Смятам, че доминирахме по време на целия мач. След почивката за съперника ни на терена се появиха по-млади играчи и беше нормално играта им да не е същата.

- Как се котира в България отборът на Черно море?

- Черно море е амбициозен клуб с амбициозен треньор. Във Варна обичат да побеждават и искат да са първи във всичко, но във футбола нямат големи успехи. В Черно море обаче имат много сериозно планове и често играят успешно срещу водещите отбори в България.

- Трудно ли е да се играе със сънародници?

- За мен не. Аз дори отбелязах гол. С удоволствие щях да вкарам и още един, но не се получи.

Ивелин Попов добави, че на този етап от подготовката е нормално в отбора да лисва свежест и някои от играчите да са почувствали умора през второто полувреме. Според него обаче няма и как да е иначе, като се има предвид, че това бе едва първата контрола на Кубан.

Накрая българският национал бе похвален за красивото попадение, което отбеляза срещу Черно море, и бе попитан как се е получил гола и дали на тренировки отработват подобни ситуации. Попето обясни, че всеки един нападател трябва да знае как да реагира в такива ситуации, а в конкретната, атаката на Кубан се е получила много добре и той е имал късмет ударът му да се получи.