Ивелин Попов отново попадна в отбора на седмицата

снимка: fckuban.ru

Българският национал Ивелин Попов отново очарова с играта си в руското първенство и попадна сред най-добрите играчи на 28-ия кръг на руското първенство.

Капитанът на националният ни отбор попадна за четвърти пореден път в престижната класация, което говори за перфектната форма, в която се намира бившия ас на Литекс.

Попето бе главно действащо лице за неговия отбор при победата над Амкар с разгромното 4:0. Той отбеляза едно от попаденията, с което изкачи своя отбор на четвърто място в класирането на руската Висша лига.

Това е пети гол за българина в последните пет мача и осми в първенството. От отбора на Кубан единствено Арас Йозбилис има повече отбелязани голове.

Специалистите от авторитетния руски сайт championat.ru, определят българина за най-добрия играч за втория дял от първенството.

„Ивелин Попов е най-добрият играч във втората част на сезона. Той помогна много на своя отбор за победата в последния кръг и отбеляза много важен гол. Още по-важно е, че той вече се разбира добре с всички съотборници на терена и това си личи с изолацията на Йозбилис. Попов отбеляза срещу Амкар петия си гол в последните пет мача, но да не забравяме, че той не е нападател," се казва в анализаторския материал на сайта.

До края на шампионата остават само два кръга, като Куба има много трудни мачове с ЦСКА (Москва) и Анжи. Московчани имат нужда от 1 точка за да станат шампиони, докато Анжи има същите точки (47) като Куба, но е с по-добра голова разлика.