Ивелин Попов игра цял мач при загуба на Газиантепспор

Българският нападател Ивелин Попов получи две звезди за изявите си в днешната среща на Газиантепспор в турското първенство.

Тимът на българина отстъпи с 0:1 при гостуването си на Ганчлербирлиги в среща от 24-ия кръг и остана на 15-о място в класирането с 26 точки, непосредствено над зоната на изпадащите.

Още в 16-ата минута бившият капитан на Литекс можеше да се разпише, но топката излезе в аут след негов индивидуален пробив и последвал удар. Пет минути преди края на мача Попов получи пас от дясното крило, но остана леко под топката. Все пак българският национал успя да я насочи с глава, но не затрудни особено вратаря Рамазан, който спаси.

Единственото попадение в срещата вкара Октай в 80-ата минута, който получи пас от Башкент в коридор.

Генчлербирлиги остава приятната изненада на първенството и с 40 точки вече е на 4-о място.

Срещата между Истанбул ББ и Карабюкспор беше отложена заради снежната буря, която се изви над Босфора. В друга среща от днес Ордуспор се наложи с 2:0 над последния Анкарагюджу с 2:0.