Ивелин Попов и Кубан продължават за Купата на Русия

Кубан (Краснодар) с Ивелин Попов се класира за осминафинал в турнира за Купата на Русия, докато Том (Томск) с Пламен Николов отпадна, като и двата мача завършиха с един и същи резултат- 1:0. Кубан се наложи минимално при гостуването си на Волга (Уляновск), отбор от трета лига, а единственото попадение вкара Прудников в 11-ата минута след центриране от корнер.

Попов се появи на терена в 65-ата минута на мястото на капитана на отбора Артур Тлисов. Пред него и румънския му партньор в атаката Георге Букур се откриха две възможности да вкарат втори гол, които обаче не изиграха както трябва.

В 77-ата минута двамата не успяха да влязат в комбинация и защитник на Уляновск пресече топката, а в последната минута Ивелин закъсня с подаването и Букур вече беше в положение на засада. Пламен Николов игра пълни 90 минути, но Том не успя да се справи с гранда ЦСКА и отстъпи с 0:1.

Единственото попадение вкара Александър Цауня в 43-ата минута с мощен удар от границата на наказателното поле. В 54-ата минута Николов получи жълт картон за фаул срещу Муса.