Ивелин Попов герой за Кубан в Лига Европа (ВИДЕО И СНИМКИ)

Капитанът на Българския национален отбор Ивелин Попов влезе в историята на Кубан Краснодар като сам донесе успеха на своя тим в първия му двубой в Европа.

Тази вечер руснаците гостуваха на Мъдъруел в шотландия и победиха с две попадения, дело на Попето, с което до голяма степен свършиха своята работа и са на крачка от плейофите в Лига Европа.

Кубан бе по-добрият тим и логично си осигури успеха с две попадения дошли след почивката. В 52-та минута Ибрахим Балде проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, а Попов засече топката за 1:0. В 78-та минута българският национал се разписа за втори път, а асистенцията отново дойде от Балде.

Металург Донецк на Велизар Димитров пък претърпя изненадващо поражение при гостуването на албанския Кукеши. Бившият футболист на ЦСКА игра цял мач и получи жълт картон в продължението на мача.

Други двама бивши играчи на ЦСКА - Жуниор Мораеш и Грегъри Нелсон също взеха участие в срещата, но не успяха да помогнат на своя тим. Головете за албанците реализираха Лукас Малакарне в 6-та и Ренато Малота в 83-та минута.

Един от най-именитите отбори на този етап на Лига Европа Севиля очаквано не изпита проблеми срещу черногорският Младост Подгорица и понбеди с 3:0, като това бе най-малкото, с което гостите си тръгнаха от "Рамонс Санчес Писхуан".

Попаденията за андалусийци реализираха Карлос Бака в 18-та минута, Диего Пероти от дузпа в 82-та и Даниел Каричо в 91-та минута.

Удинезе удари Широки брег с 3:1 като гост. Италиянците взеха солиден аванс още през първата част. Антонио Ди Натале откри резултата в 16-та минута, а Луис Муриел добави две попадения в 31-та и 39-та минута. Логично през втората част фриуланите свалиха оборотите, което позволи на босненците да върнат един гол, дело на Чорич в 77-та минута.

Суонси не пожали Малмьо и започна европейското си участие с категорична победа с 4:0. Головете за уелския тим бяха дели на Мичу в 37-та минута и Алехандро Позуело в 86-та. Между тях Вилфред Бони се разписа на два пъти - в 55-та и 59-та минута.

Изхвърлилият родния Берое Апоел Тел Авив направи 1:1 като гост на румънския Пандури. Дан Нистор откри за домакините още в 4-та минута, а в 29-та скандалния Лукас Саша изравни.

Именно бившият футболист на ЦСКА имаше ключово значение за успеха на евреите с 1:4 в Стара Загора, който на практика ги класира напред. Впоследствие стана ясно, чее бразилецът е играл с нередовна каротека, тъй като жълтта му карта все още е в ЦСКА, но от УЕФА не уважиха жалбата на Берое за служебна победа.

Sporta.bg припомня, че българският представител в Лига Европа Ботев (Пловдив) направи 1:1 с Щутарт и остави развръзката за реванша