Ивелин Попов герой за Кубан при исторически успех

снимка: fckuban.ru

Българският национал Ивелин Попов отбеляза единственото попадение за домакинската победа на Кубан с 1:0 над Анжи в мач от последния 30-и кръг на руското футболно първенство. С успеха тимът от Краснодар завърши на пето място в крайното класиране с 51 точки и за първи път в историята си се класира за европейските клубни турнири.

Попов се разписа в 23-ата минута. Той получи пас от ляво от Алексей Йонов на границата на наказателното поле, навлезе на скорост в пеналта и от малък ъгъл преодоля Владимир Габулов. След гола Попов свали фланелката си от радост и получи и жълт картон.

Амкар завърши 0:0 срещу гостуващия вицешампион Зенит и с 29 точки се спаси от изпадане. Цял мач за тима от Перм играха българите Захари Сираков и Благой Георгиев, а Георги Пеев влезе като резерва в 60-ата минута на мястото на Владимир Камеш. Георгиев беше най-близо до попадение в мача, но негов силен удар по диагонала в десетата минута се отби от сглобката на вратата на Егор Бабурин.

Шампионът ЦСКА Москва завърши кампанията с поражение с 0:3 при гостуването си на ФК Ростов, който обаче ще играе бараж за оставане в елита. "Армейците" ще участват директно в групите на Шампионската лига, а Зенит се включва от плейофите на надпреварата.

За Лига Европа се класираха Анжи, Спартак Москва, Кубан и Рубин, посочва БТА. Мордовя и Алания изпаднаха директно от елита, а на тяхно място влизат Том Томск с българския защитник Пламен Николов в състава си и Урал Екатеринбург.