Ивелин Попов дебютира с победа за Кубан

В среща от 7-мия кръг на футболното първенство на Русия отборът на Кубан /Краснодар/ победи като гост Динамо /Москва/ с 2:1, а в отбора на Кубан отличен дебют направи нападателят на българския национален отбор Ивелин Попов, който през миналата седмица подписа договор с клуба от Краснодар.

Ивелин Попов влезе като резерва в отбора на Кубан в 72-та минута на мястото на родения в Бразилия арменски национал Маркос Пицели при резултат 1:1.

В третата минута на даденото продължение след края на мача Ивелин Попов започна акция на гостите, която премина през Алексей Йонов и завърши с точен удар на родения в Турция холандски нападател Араз Озбилиз в горния десен ъгъл на вратата на Шунин - 2:1 за Кубан.

След тази победа Кубан е на седмо място в Премиерлигата с актив от 10 точки.

Начело е Зенит с 16 точки, следван от Терек /Грозни/ - 16 точки, но по-лоша голова разлика, ЦСКА /Москва/ - 15 точки, Спартак /Москва/ - 12 точки, Рубин - 12 точки, Анжи - 11 точки, Кубан - 10 точки, и др.