Ивайло Петев тръгна с класика в плейофите

Отборът на АЕЛ (Лимасол), воден от българския специалист Ивайло Петев, записа нова победа в кипърското футболно първенство.

АЕЛ се наложи с класическото 3:0 при гостуването си на Анорозис, като с този мач бе даден старта на плейофите на Острова на Афродита.

Възпитаниците на Петев започнаха вихрено и решиха изхода от двубоя още през първото полувреме, когато паднаха и трите гола.

Сачети откри резултата още в 6-ата минута, а Калудерович удвои в 19-ата. Крайното 3:0 бе оформено от Едмар в 43-ата минута.

След тази победа АЕЛ остава едноличен лидер в Кипър с актив от 65 точки - с 5 повече от основния преследвач Аполон (Лимасол), който днес стъпи накриво, завършвайки 0:0 с Омония (Никозия). Другият претендент за титлата АПОЕЛ е с 59 точки, а по-късно днес играе с Ермис.