Ивайло Петев с първа загуба от началото на сезона в Кипър

снимка: aelfc.com

Воденият от българския специалист Ивайло Петев тим на АЕЛ Лимасол претърпя първо поражение през новия сезон в кипърското първенство.

"Жълто-сините" загубиха с 1:2 от съгражданите си от Аполон, въпреки че големи периоди от срещата преминаха под тяхна диктовка.

Аполон стигна до комфортна преднина още до почивката, като Уго Лопес откри резултата в 23-ата минута, а в 44-ата Гастон Сангой удвои.

Адриан Сардинеро от АЕЛ беше отстранен в 72-ата минута заради два жълти картона, но въпреки това съотборниците му намалиха аванса на противника с гол на Даниелзиньо пет минути по-късно. До края на срещата АЕЛ създаде още няколко възможно, от които обаче не успя да се възползва.

"Резултатът дойде от разликата в грешките, които направиха двата отбора. Ние направихме две много груби грешки, допуснахме два леки гола, а също така с лека ръка пропиляхме ситуациите си.

Поздравявам Аполон, но нашата работа е да изчистим тези грешки в защитата в следващите дни", коментира Ивайло Петев след мача, цитиран от БТА.