Ивайло Петев не успя да сътвори чудото срещу Зенит

Отборът на Ивайло Петев АЕЛ (Лимасол) не успя да поднесе изненадата в Шампионската лига и отпадна от турнира след загуба с 0:3 от ръския гранд Зенит (Санкт Петербург).

Кипърският тим имаше предимство от 1:0 след първия двубой, но руския тим успя да се справи макар и трудно след попадения в края на двубоя.

Голяма вина за отпадането има бразилския халф Даниелзиньо, който си изкара два глупави жълти картона и остави АЕЛ с човек по-малко още през първото полувреме. Въпреки това възпитаниците на Ивайло Петев удържаха нулевото равенство до 55-та минута, когато Саломон Рондон с глава откри резултата.

Зенит натисна своя съперник в търсене на решителен гол защото този резултат означаваше продължения и дузпи. Две минути преди края обаче португалецът Дани с добавка покачи на 2:0. В последната минута Кержаков оформи крайното 3:0 след изпълнение на дузпа.

Така отборът на Ивайло Петев ще играе в плейофния кръг на Лига Европа.