Ивайло Петев дебютира със скучно 0:0 срещу Румъния

Новият селекционер на България Ивайло Петев записа неофициален дебют начело на "лъвовете", след като днес представителният ни тим завърши 0:0 в приятелска среща с Румъния.

Тъй като датата на двубоя не бе от официалния календар на ФИФА, двата тима разчитаха на крайно експериментални състави, а резултатът от сещата няма да бъде записан в регистрите.

Проверката предложи малко интересни ситуации пред двамата вратари, като най-добрата възможност за България пропиля нападателят на Славия Радослав Василев. Влезлият като смяна футболист остана очи в очи със стража на румънския тим, но изпрати топката покрай страничната греда.

В края на двубоя Румъния също можеше да отбележи гол, но резервният вратар на българите Благой Макенджиев направи няколко добри спасявания под рамката.

Така Ивайло Петев направи своята репетиция преди европейската квалификация с Италия, която и ще бъде същинският дебют на младия специалист начело на "лъвовете".

Исмаил Иса оглави атаката на "лъвовете", докато Станислав Манолев, Михаил Александров и Кристиян Малинов трябваше да действат в близост до тарана на Шериф. Светослав Дяков и Владимир Гаджев оформиха двойка вътрешни халфове в схемата на Ивайло Петев, а Венцислав Василев, Александър Александров, Борислав Стойчев и Петър Занев бяха подредени пред вратаря Божидар Митрев в отбрана.

Като резерви за България влязоха вратарят Благой Макенджиев и полевите играчи Михаил Венков, Лъчезар Балтанов, Стефан Велев, Радослав Василев и Кирил Десподов.

Селекционерът на Румъния Виктор Пицурка постави Лунг под рамката на вратата, докато пред него северните ни съседи разчитаха на Пап, Лукин, Думитраш, Ватажелу, Лазар, Препелица, Попа, Пинтилии, Будеску и Кешеру.

Още в 8' българският тим създаде първа ситуация пред румънската врата, но родните национали не успяха да се възползват от възможността. Михаил Александров реши да изпробва мерника си от дистанция, но вратарят Лунг успешно отрази в корнер.

В 21' българският тим отново се оказа по-опасен в атака, но румънската врата отново оцеля. Владимир Гаджев центрира в наказателното поле от корнер, където топката се озова в краката на Станислав Манолев. Футболистът на Динамо Москва стреля в очертанията, но Лунг се намеси отлично и отрази в нов ъглов удар.

Четири минути преди почивката Румъния също стигна до първата си реална възможност за отбелязване на попадение. Клаудио Кешеру стреля по добър начин от пряк свободен удар, но Божидар Митрев демонстрира класа и съумя да отрази в корнер.

На почивката на срещата Ивайло Петев извърши три промени в състава на България. Божидар Митрев, Петър Занев и Владимир Гаджев напуснаха игра, а техните места на терена бяха заети от Благой Макенджиев, Михаил Венков и Лъчезар Балтанов.

В 62' българският тим претендираше за дузпа в своя полза, но реферът прецени, че срещу Исмаил Иса не е извършено нарушение. В 66' влезлият като резерва Стефан Велев изпробва мерника си, но изпращайки топката в аут.

В 72' се стигна и до най-големия пропуск в срещата, станал факт пред вратата на Румъния. Една от смените на Ивайло Петев Радослав Василев се озова очи в очи с вратаря на съперника, но изстрелът на нападателя на Славия премина покрай страничната греда.

Четири минути преди почивката и резервният вратар на България Благой Макенджиев трябваше да се намесва. Бусеску намери очертанията на българската врата, но Макенджиев се намеси и отрази успешно.

В добавеното време румънците можеха да стигнат до успеха, но Макенджиев плонжира и улови изстрел с глава на футболист на съперника.