Ивайло Чочев поигра при загуба от Милан (ВИДЕО)

Българският халф на Палермо Ивайло Чочев изигра почти цяло полувреме за своя тим, който обаче претърпя домакинско поражение с 1:2 от Милан в среща от 29-ия кръг на италианската Серия А.

Бившият футболист на ЦСКА стартира двубоя от резервната скамейка на сицилианците, но в 54' се появи на терена, заменяйки Едгар Барето.

Победен гол на Жереми Менес в 83' обаче донесе успех на Милан, след като "росонерите" бяха открили резултата чрез Алесио Черчи, а звездата на Палермо Пауло Дибала бе изравнил от дузпа в 72'.

Така Милан записа втори пореден успех в Серия А и събра актив от 41 точки, изкачвайки се до осма позиция във временното класиране на Калчото. Палермо остава с 35 пункта и на 11-о място в таблицата.

Резултатът в Сицилия бе открит осем минути преди почивката, когато зимното попълнение на "росонерите" Алесио Черчи се разписа за 0:1. Груба грешка допусна стражът на Палермо Стефано Сорентино, който пропусна рутинно центриране отдясно, позволявайки на Черчи да открие в полза на миланския гранд.

В 72' обаче равенството вече бе възстановено, след като Палета фаулира Белоти в наказателното поле на Милан. Зад топката застана Пауло Дибала, който матира Диего Лопес и възстанови равенството - 1:1.

В 83' трибуните на "Ренцо Барбера" обаче отново заглъхнаха, защото Милан вкара и втори гол, стигайки до крайния успех. Жереми Менес бе изпуснат от защитата на Палермо, като французинът се устреми на скорост очи в очи със Сорентино. Последва успешен завършек, който и означаваше 1:2 в полза на Милан.

В самия край на двубоя резервата Джампаоло Пацини можеше и да реши всичко с трети гол в полза на Милан, но Сорентино се намеси добре и спаси вратата си. Домакините обаче така и не успяха да стигнат до нещо повече в двубоя, което и означаваше три точки в недотам впечатляващия актив на Милан.