Иванович пропусна семейното барбекю в Мелбърн от суеверие

снимка: БГНЕС

Бляскавата сръбска тенисистка Ана Иванович призна, че не е била част от вечерята, която нейните роднини в Мелбърн организираха, заради загубата си миналата година на финала на Аустрейлиън Оупън. Тази година роднините на Иванович запазиха традицията и направиха годишното си барбекю преди откриването на първия турнир от Големия Шлем, но все пак оставиха Иванович да се концентрира върху тренировките си, за да не допусне отново загуба както миналата година.


„Да пътуваш за различни тенис турнири е доста самотно занимание, а когато семейството ти е до теб по време на някое събитие, винаги е специално", заяви Иванович пред вестник „Herald Sun". „Спомням си барбекюто у тях миналата година, същата вечер загубих на финала. Бях толкова разочарована. През цялото време си мислех за мача и не се забавлявах така, както трябваше. Тези спомени ме мотивират да се постарая повече тази година", допълни Иванович.