Иванков и Бурсаспор на косъм от загубата в Анталия

Турският шампион Бурсаспор стигна единствено до равенство 2:2 при гостуването си на Анталияспор в мач от 11-ия кръг на местната Суперлига, което бе и общо четвърто равенство за лидера във временното класиране до този момент.

Българският страж на Бурса Димитър Иванков отново стартира като титуляр за своя отбор, като гостите може и да бъдат доволни от точката, имайки предвид начина, по който се разви срещата.

Домакините от Анталия имаха аванс от два чисти гола в своя полза на почивката, след като Инчеман и Сераш бяха наказали Димитър Иванков. "Крокодилите" обаче се окопитиха през втората част, а попадения на Тандоган и Ипек донесоха точката на гостите.

По този начин Бурсаспор събра актив от 25 точки след 11 изиграни срещи в Суперлигата, като запазва лидерската си позиция в класирането. Шампионите обаче може и да бъдат изместени от върха, ако утре Трабзонспор спечели домакинството си на гранда Галатасарай.