Иван Русев с гол при равенство на Пиерикос

Българският полузащитник Иван Русев вкара един гол за Пиерикос, който завърши 2:2 с Фокикос у дома в среща от 33-ия кръг в гръцката втора лига. Още едно попадение, дело на Русев, пак от фаул, не беше зачетено от съдията. Срещата беше важна за отбора на българина в амбициите им да спечелят промоция за място в елитната дивизия.

Верия и Пантракикос (Комотини) са новите членове на гръцката Национална дивизия, а третият отбор ще бъде определен от бараж между четири състава. Сигурно е участието на баража засега само на атинския Калитея, а останалите три отбора в момента в зоната са Платанияс, Калони и Пиерикос, уточнява БТА. Пиерикос е на 6-о място кръг преди края с 55 точки, с 1 пред претендента Пансерайкос.

Гостите от Фокикос откриха резултата в последната минута на първото полувреме, а в 59-ата минута Иван Русев от фаул изравни за 1:1. След това Христос Куцоспирос изведе домакините от Катерини напред в резултата в 62-ата минута.

15 минути по-късно съдията не зачете нов гол на българина от фаул. Изстреляната от Русев от ляво топка се отби в горната греда, тупна зад голлинията и беше изчистена от защитата на гостите. Това предизвика гнева на треньора на Пиерикос, който беше отстранен от съдиите заради бурните си протести.

"Мисля, че топката беше във вратата и ни беше отменен редовен гол", ядосваше се треньорът на домакините Сулис Пападопулос.