Иван Лилов с 12 точки при победа на Газ Метан

снимка: fibaeurope.com

Отборът на Газ Метан, където Иван Лилов, победи като гост Мунисипал (БУкурещ) с 85:67 (20:15, 20:18, 22:21, 23:13) точки в среща от 19-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Румъния.

Лилов бе титуляр, игра 32:25 минути и се отличи с 12 точки, 5 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка. Газ Метан е на осмо място в класирането с 11 победи и 8 загуби.

Във втора дивизия на женското баскетболно първенство на Италия Маргера загуби като домакин от Муджа с 59:65 точки в мач от 17-ия кръг.

За Маргера българката Анна Римпова игра 22 минути и записа 7 точки и 3 борби. Във втора дивизия на Испания Херника, с Евелина Гунева в състава си, победи Лас Розас със 78:53 точки в 13-ия кръг. Българката игра 30 минути и се отличи с 13 точки, 8 борби, 3 асистенции и 1 "открадната" топка.