Италия с нова пестелива победа, Пеле дебютира с гол

Отборът на Италия записа нова пестелива победа от нашата група H на квалификациите за Евро 2016.

"Адзурите" се справиха с минималното 1:0 над тима на Малта и вече имат три точки като отстъпват само по голова разлика на отбора на Хърватия, който разгроми тима на Азербайджан. В следващият мач от квалификациите именно Италия посреща тима на Хърватия.  Вижте пълна програма в нашата група H.

Единственият гол в мача отбеляза Грациано Пеле, в първия си двубой като титуляр за "Скуадраадзура".

Джиджи Буфон застана на вратата за своя мач номер 48 в квалификациите, с което постави нов рекорд в квалификациите. С тази победа Антонио Конте изравни рекорд на Дино Дзоф, който също стартира с три победи начело на "Скуадра адзура"

Антонио Конте направи няколко смени след трудната победа и критиките срещу Азербайджан преди три дена. Андреа Пирло, Симоне Дзадза и Андреа Ранокиа отстъпиха място на Верати, Паскуал, а титуляр за първи път излезе Грациано Пеле.

Домакините от Малта бяха първите, които затрудниха вратата на гостите. Италианците се събудиха и започнаха мача в 17-та минута, което Пеле нацели гредата след центриране на Паскуал. Последва много добър удар на Киелини с глава след ново центриране.

Така се стигна до 24-та минута, когато след центриране от корнер отново топката се отби в гредата, но този път Пеле беше там за добавката и резултата бе открит за 1:0.

4118747

Натискът на италианците се усилваше, но футболистите на Малта се бяха прибрали плътно и не оставяха празни пространства пред своята врата. В 28-та минута звездата на домакините Микаел Мифсуд се изпроси директен червен картон след като влезе много грубо в краката на Алесандро Флоренци.

Въпреки че бяха с човек повече италианците не стигаха до втори гол. Малтийците показаха голямо желание за игра и не се предаваха.

Конте пусна в игра Джовинко в опит да раздвижи малко играта в предни позиции, но малко след това Бонучи получи червен картон също за грубо нарушение и остави италианците също с човек по-малко до края на мача.

До края на мача нито един от двата отбора не успя да се разпише, като италианците умело се измъкнаха с трите точки в Малта.