Италия отново настръхна срещу Ювентус

Шампионът на Италия Ювентус отново стана обществен враг номер едно във футболните среди, след като спечели дербито с Наполи с 3:1 на стадион „Сан Паоло“ във вълнуващ, но и противоречив двубой.

Домакините от Неапол се почувстваха ощетени от съдията заради зачетения втори гол на „Старата госпожа“, при който останаха съмнения за засада на Джорджо Киелини, участващ в ситуацията, довела до попадението на Мартин Касерес.

Според някои широко разпространени стоп-кадри на ситуацията в социалните мрежи, може да се спори дали и голмайсторът не е бил зад защитата на Наполи. Напрежението на терена и по трибуните съвсем ескалира, когато домакините стигнаха до равенство десетина минути преди края, но реферът отмени гола заради фаул в атака срещу Джанлуиджи Буфон.

4129988

Старши-треньорът на Наполи Рафаел Бенитес сподели, че в Италия научил израза „случва се“, визирайки съдийките грешки. Реферите често са обсъждани на Апенините, особено когато замесен е шампионът Ювентус, печално известен със скандала Калчополи от 2006-та година.

Президентът на Наполи Аурелио де Лаурентис избухна срещу съдиите с думите, че те нарочно свирят против опонентите на Ювентус и правят „Старата госпожа“ непобедим отбор.

Фенове на Рома, Интер и Милан също се включиха в недоволството срещу Ювентус в социалните мрежи и по форумите. Фокусът от отличния мач и драматичните събития на терена бе изместен.

4129989

Sporta.bg отчита факта, че Наполи имаше възможност да стигне до равенство 2:2 в 92-ата минута, когато резервата Дуван Сапата излезе сам срещу Джанлуиджи Буфон и дори прокара топката покрай вратаря на Юве, но вместо да я догони и да я прати в опразнената врата, реши да симулира и си заслужи единствено жълт картон.