Италия и Норвегия на полуфинал след драматично реми помежду си

Италия и Норвегия направиха драматичен мач в последния кръг от група А на Европейското първенство за младежи и в крайна сметка завършиха 1:1. Така двата състава продължават на полуфиналите, най-вече за сметка на домакините от Израел, които стигнаха до успех 1:0 над Англия.

Водените от Стюърт Пиърс английски надежди пък са разочарованието на турнира, след като инкасираха трета поредна загуба, посочва БТА.

Въпреки че и двата отбора реално бяха аут от турнира, повече от 22 хиляди зрители се събраха на "Теди Стейдиъм" в Йерусалим, за да гледат 21-годишните на Израел и Англия. Това стана и най-посетеният мач на турнира от началото до момента.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Офир Криеф в 80-ата минута, след като изстреля истински снаряд с левия крак от 18 метра, оставяйки вратаря на англичаните Джейсън Стийл без шансове.

Норвегия поведе на Италия в 90-ата минута от дузпа, реализирана защитника Стефан Страндберг. В 4-ата минута на добавеното време обаче халфът Андреа Бертолачи, който иначе играе за Дженоа, изравни за 1:1.

Така двата отбора вече чакат последните мачове от група В, за да разберат кой ще играе с Испания и кой с Холандия на полуфиналите.