Италия - Бразилия е дербито на полуфиналите в Световната лига

снимка: fivb.org

Домакинът Италия ще срещне Бразилия на полуфиналите на Световната лига по волейбол за мъже тази вечер във Флоренция.

Другата полуфинална двойка е Иран - САЩ. Късно снощи Бразилия загуби от Иран с 1:3 (21:25, 19:25, 25:23, 26:28) гейма и остана на второ място в класирането.

Амир Гафур от Иран беше най-резултатен с 23 точки, докато Рикардо Лукарели се отчете със 17 точки за Бразилия, информира БТА.

Защитаващият титлата си в Световната лига и европейски шампион Русия отпадна от борбата за медалите, след като остана трети в групата. И трите отбора в група I постигнаха по една победа и една загуба.

Италия победи Австралия в другата група с 3:0 гейма. С 15 точки за победителите се отличи Иван Зайцев, а най-резултатен беше Томас Едгар от Австралия с 20 точки.