ИСТОРИЧЕСКО: Серина Уилямс изравни рекорда на Щефи Граф след седма титла на Уимбълдън

Световната номер 1 Серина Уилямс спечели титлата от Уимбълдън за седми път в кариерата си, след като победи германката Анжелик Кербер със 7-5, 6-3 във финала на турнира.

За американката това бе рекордна 22-ра титла в турнири от Големия шлем. Двете тенисистки се изправиха в голям финал за втори път от началото на годината, след като през януари Кербер шокира своята съперничка в двубоя за титлата на Аустрелиън Оупън.

Днес двете отново направиха равностоен мач, но Серина бе безпогрешна на собствен сервис, като даде само една точка пробив на своята опонентка в целия двубой. Германката също бе стабилна през първата част, но се пропука в края на сета и допусна пробив в 12-ия гейм, след който Уилямс поведе. Кербер се представи достойно, но не успя да издържи срещу почти безгрешната игра на Уилямс.

4158743

Втората част също вървеше на сервис до 8-ия гейм, когато американката отново взе подаването на Кербер, след което категорично затвори мача на собствен сервис след час и 21 минути игра.

По-малката от сестрите Уилямс завърши двубоя с впечатляващите 13 аса, 88 процента спечели точки след първи сервис и цели 39 печеливши удара срещу 21 непредизвикани грешки.

По този начин Серина спечели 22-та си титла в турнири от Големия шлем и изравни рекорда в Оупън ерата на германката Щефи Граф. Уилямс ще има шанс да поведе еднолично в класацията още това лято на US Open.