Исторически гол на Ван Перси върна Арсенал в топ 4, Тотнъм се издъни срещу Суонси

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Арсенал се върна в топ 4 на английската Висша лига след минимална победа с 1:0 при домакинството си на Куинс Парк Рейнджърс в мач от 19-ия кръг на Премиършип.

Единственият гол в двубоя бе дело на капитана на "артилеристите" Робин ван Перси. Това попадение бе под номер 35 за холандеца през 2011 година, с което той подобри клубния рекорд за най-много отбелязани голове за една календарна година, държан досега от легендата Тиери Анри с 34 попадения.

Арсенал бе по-активния отбор в мача и заслужено се поздрави с успеха, като това 1:0 бе най-малкото, с което гостите можеха да си тръгнат от Лондон, ако не бяха пропуските на Ван Перси, Тио Уолкът, Аарън Рамзи и Ждервиньо.

След нулево първо полувреме, усилията на "артилеристите" най-накрая дадоха резултат в 60-та минута, когато капитанът Робин ван Перси донесе победата на Арсенал, възползвайки се от чудесно подаване на Андрей Аршавин.

Тази победа върна Арсенал в топ 4 във временното класиране в Премиършип, като възпитаниците на Арсен Венгер събраха 36 точки, с две повече от петия Челси. КПР пък заема 17-а позиция със 17 точки.

В друг мач от кръга отборът на Тотнъм пропусна възможността да се приближи повече до лидерите от Манчестър - Сити и Юнайтед, след като допусна късен изравнителен гол при гостуването си на Суонси - 1:1. Той бе дело на Скот Синклер в 84-та минута, като преди това Рафаел ван дер Ваарт бе открил за "шпорите" в края на първото полувреме (44').

След това реми Тотнъм остава на 3-о място във Висшата лига с актив от 39 точки, докато Суонси е на 14-а позиция с 20.

Ето и всички резултати от изиграните до момента срещи от 19-ия кръг в Премиършип:

Манчестър Юнайтед - Блекбърн 2:3
Арсенал - Куинс Парк Рейнджърс 1:0
Болтън - Уулвърхемптън 1:1
Челси - Астън Вила 1:3
Норич - Фулъм 1:1
Стоук Сити - Уигън 2:2

Суонзи - Тотнъм 1:1