Историческа вечер за Барса и Лео Меси

Шампионът на Испания Барселона допусна първото си домакинско поражение за този сезон, след като днес каталунците отстъпиха с 2:3 на Валенсия в среща от 22-ия кръг на Примера.

Неудачният двубой се оказа и исторически за "лос кулес", тъй като се случи нещо, което никога не бе ставало досега.

За първи път в историята Барселона губи мач на "Камп Ноу", в който Лионел Меси е успял да отбележил гол.

Бълхата вкара за 2:2 в началото на втората част, разписвайки се след изпълнение на дузпа. Само минути по-късно обаче Валенсия отново излезе напред, а точният изстрел на Пако Алкасер за 2:3 се оказа достатъчен на "прилепите".

В заключителните минути Лео Меси бе много близо до това да изравни, но удар с десния крак на аржентинеца мина покрай страничния стълб.