Историческа победа на Наполи в Тоскана (ВИДЕО)

снимка: imagephotoagency.it

Наполи се настани на второ място в Серия А след успех с 3:2 визитата си на Емполи от 29-ия кръг. Любопитното е, че това бе първи успех в историята на неаполитанците в Тоскана, където до момента те имаха четири ремита и две поражения.

Така тимът записа за първи път в своята история пет последователни триумфа далеч от дома.  Дрийс Мертенс изпусна дузпа още в седмата минута, но в 24-ата се реваншира и удвои аванса на своите, след като в 19-ата Лоренцо Инсиние откри резултата.

Инсиние заби второ попадение за 3:0 още в 38-ата минута, разписвайки се от дузпа. През втората част домакините върнаха два гола чрез Омар Ел Кадури (‘70) и резервата Масимо Макароне, който оформи крайното 2:3 също от дузпа.

След победата Наполи събра 63 точки и изпревари с една третия Рома, който обаче е с двубой по-малко. Емполи остава точно над опасната зона с 22 точки от 29 мача.