Истински спектакъл! Фиорентина и Наполи с красиво шоу за Коледа (ВИДЕО)

Фиорентина и Наполи не успяха да излъчат победител след зрелищно 3:3 в дербито на 18-я кръг на Серия А. Двата отбора сътвориха истинско шоу на "Стадио Артемио Франки".

Битката започна още от първите секунди и съдията Пауло Таглиавенто показа първия жълт картон. Получи го защитникът на Наполи Рау Албиол. Две минути по-късно Никола Калинич получи също жълт картон. Битките и единоборствата на оставиха феновете да поемат дъх. В 25-ата минута Лоренцо Инсиние закова страхотен гол-шедьовър, въпреки че повторенията показаха, че е бил в засата при получаване на топката.

През второто полувреме Фиорентина излезе като преобразен. Още от самото начало "виолетовите" нападаха с агресия и хъс. Федерико Бернардески избухна в 52-ата минута с гол от пряк свободен удар. 15 минути по-късно Дрис Мертенс отново изведе Наполи напред в резултата със страхотен шут. Не бе изминала и една минута когато Бернардески показа на какво е способен и след страхотен пробив през центъра стреля от около 20 метра и закова уникален гол - 2:2. В 82-ата минута Мауро Зарате пък изведе Фиорентина напред в резултата.

Драмата бе пълна, след като в последната минута на продължението на двубоя Наполи получи страхотен шанс. Съдията показа бялата точка, а Маноло Гадиадини не пропусна и оформи крайното 3:3.

Наполи остава на третото място с актив от 35 точки - 7 по-малко от лидера Ювентус. Фиорентина пък е 9-и с 27 точки.