Испанска легенда на Реал Мадрид почина на 81

Бившият капитан на Реал Мадрид и легенда на клуба Хосе Мария Сарага почина на 81-годишна възраст, съобщиха от клуба.

Сарага е част от отбора, спечелил невероятните пет последователни европейски титли в периода 1956-1960. Той е играл зад други две легенди на мадридчани Алфредо ди Стефано и Ектор Риал, към които през 1998 година се присъединява и Ференц Пушкаш.

През 1959 година, както и на финала срещу Айнтрахт Франкфурт през следващата година Сарага е капитан на Реал. След победата над немците със 7:3 в решаващата среща той получава трофея за първенец от тогавашния шеф на УЕФА Ебе Шварц.

Сарага записва 306 мача за „кралския клуб" от 1949 до 1962 година, в които записва 96 гола. Напуска отбора на 32-годишна възраст. Освен за Реал той играе за Аренас и Плюс Ултра. Има и осем двубоя за националния отбор на Испания.

Довечера Реал Мадрид излиза срещу АПОЕЛ (Никозия) в мач-реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига, като „Сантяго Бернабеу" ще запази минута мълчание в памет на легендата на клуба.