Испанска фиеста класира Челси на финал за световната клубна титла

Европейският шампион Челси стигна финала на Световното клубно първенство в Япония, след като в ранния следобед разби с 3:1 мексиканския Монтерей пред полупразни трибуни на "Нисан Стейдиъм".

Мата (17) даде аванс на символичните гости, а Торес (46) удвои с 5-ото си попадение в последните 3 двубоя под ръководството на Рафаел Бенитес. Чавес (48) пък си вкара автогол, но неговият съотборник Нигрис (90) направи загубата на Монтерей по-почетна.

Така на 16-и лондонският гранд ще се изправи срещу бразилското страшилище Коринтианс, който победи с минималното 1:0 Ал Ахли и се класира за финалната среща още вчера.

Срещата започна силно за европейските шампиони, като Давид Луис даде два страхотни паса на Оскар и Еден Азар, но и двамата се засуетиха в наказателното поле, а белгиецът стреля изключително неточно от удобна позиция.

В 10-ата минута Азар направи страхотен пробив по лявото крило, елиминирайки двама играчи на мексиканския тим, а след това центрира перфектно към Оскар, който обаче не успя да отиграе бързо и топката му беше избита. 4 минути по-късно Иванович направи страхотен пропуск с глава след центриране от корнер на Мата.

В крайна сметка 17-ата минута се оказа пагубна за Монтерей, като страхотна атака на Челси мина през лявото крило, където Коул центрира чудесно към Мата, а испанецът с полуволе разстреля Ороско - 0:1.

Последваха няколко опасности пред вратата на Чех, които идваха от центрирания, но защитниците на лондончани се справиха със ситуациите пред своята врата. Пред Ороско пък беше сравнително спокойно, но все пак Торес и Азар се отчетоха с нови пропуски.

В началото на второто полувреме всичко в срещата стана ясно, след като още в 46-ата минута Торес реализира 5-ия си гол в последните 3 срещи. Топката рикошира в противников състезател след шута на испанеца, който беше изведен брилянтно на удобна позиция от Азар.

Само две минути по-късно Чавес забоде топката в собствената си мрежа след пресечка на Мата. Виновник за гола отново беше Торес, който направи страхотен пробив и подаде отлично на Мата в наказателното поле. В 50-ата минута Азар пропусна да направи 4:0, след като Ороско спаси чудесен удар на белгиеца.

До края на срещата Челси имаше възможност да направи резултата далеч по-убедителен, но след куп пропуски на Моузес, Лампард и Азар се стигна до попадение в полза на Монтерей - негов автор беше Нигрис, който беше изпуснат от отбраната, а нападателят преодоля съпротивата на Чех с удар в горния десен ъгъл - 1:3.